Oživení dřevěných teras a zahradního nábytku po zimě

 

Jaro většinu z nás  přivádí na zahrady, kde se opět pouštíme do práce. Někteří si u ní odpočinou a relaxují, jiní ji berou jako nutnost před přicházející letní sezonou. Nakonec však zdárný výsledek vynaloženého úsilí potěší každého.
 

Mezi nejpříjemněji strávené okamžiky patří teplejší dny a večery s posezením na terasách v kruhu přátel a popřípadě i dobrotami z grilu. Než však takovéto večery absolvujeme je potřeba se zamyslet nad stavem naší dřevěné terasy, která po odchodu zimy nese známky jejího nevlídného působení. Ať již máme terasu s nábytkem z tuzemských nebo exotických dřevin, na každé je po čase znát, že už nevypadá jako nová.
 

Dřevo je přírodní materiál, který reaguje na změny počasí (slunce, déšť a mráz) a výsledkem může být jeho zašednutí nebo jiná změna vzhledu. Terasy a nábytek se v dnešní době ošetřují především speciálními impregnačními oleji, které narozdíl od  barev umožňují dřevu vyniknout ve své kráse, neodlupují se, nepraskají a lépe se renovují.
 

Renovace pak neobnáší žádné pracné broušení a ze strany majitele postačuje hrubý kartáč, voda, hadr nebo houba a vhodný čisticí přípravek společně s  impregnačním olejem odolným proti prošlapání s obsahem přísad chránících dřevo před napadením plísněmi, mechem a působením UV záření. 
 

Junckers Decking Cleaner
 

Jedná se o přípravek určený k čištění a oživení dřeva v exteriéru. Jeho složení umožňuje vyčištění a zároveň neutralizaci povrchu před následným olejováním. 
 

Po zředění vodou  naneseme na čištěný povrch, necháme  cca. 20 minut působit a pomocí kartáče vydrhneme. Nakonec povrch opláchneme čistou vodou a necháme schnout do druhého dne.
 

Junckers Decking Oil
 

Vytvrzovací uretanový olej s přídavkem přírodního vosku. Obsahuje složky chránící ošetřené dřevo před plísněmi a mechem a UV filtr omezující poškození dřeva slunečním zářením. Olej zvýrazňuje přirozenou krásu dřeva, jeho kresbu a strukturu. Je vhodný pro všechny druhy dřevin. Odolává běžným čistícím prostředkům, snadno se čistí a renovuje.
 

Proniká hluboko do dřeva a obsah vosku vytváří povrch odolný proti vnikající vodě. Což je velmi důležité především u horizontálních ploch. Ošetřený povrch není kluzký, použití je možné i v blízkosti bazénů.
 

Při renovaci se nanáší na suchý povrch umytý přípravkem Junckers Decking Cleaner. Po cca. 30 minutovém vsakování přebytečný a nevsáknutý olej hadrem jednoduše setřeme do sucha. Postup můžeme podle potřeby opakovat.
 

K dostání v přírodním, zlatém, teakovém nebo černém odstínu.